O NÁS - FS SENIOR Jánošík Svit o.z.

FS SENIOR JÁNOŠÍK SVIT
Prejsť na obsah
O NÁS    

    V roku 2022 bolo založené občianske združenie FS SENIOR Jánošík Svit o.z., ktoré sa skladá z ľudí milujúcich folklór, tanec a spev.
Zakladajúci členovia občianskeho združenia majú dlhoročné skúsenosti z oblasti folklóru a ľudových tradícií.

    Svojou húževnatosťou a schopnosťou nevzdávať sa, dokázali členovia zabezpečiť nielen finančné prostriedky, ale aj zdroje na podporu nášho občianskeho združenia. Za podporu vďačíme aj vedeniu mesta Svit a primátorke Ing. Dáši Vojsovičovej, ktorá nám podala pomocnú ruku. Novou riaditeľkou občianskeho združenia sa pri jeho vzniku stala Mgr. Andrea Markovičová, ktorá nám v začiatkoch zabezpečovala administratívnu činnosť, finančné prostriedky, rôzne vystúpenia a tiež režírovala programy. Vďaka Alici Skokanovej, Viktórií Kozubovej st. a Dagmar Nemčokovej sa môžeme pochváliť nádhernými krojmi a krojovými súčasťami, ktoré vlastnoručne ušili a ktoré nádherne ozdobujú naše členky a členov. Momentálne sa Folklórny súbor SENIOR Jánošík Svit skladá z 19 členov v dvoch umeleckých zložkách. Tanečnú zložku zabezpečuje Ing. Dalibor Králik a Iveta Neuvirthová a spevácku zložku Vierka Polovková. Od roku 2023 funkciu riaditeľa občianskeho združenia vykonáva Ondrej Vnenčák.

    Počas tohto krátkeho obdobia sa v našich členoch na základe dlhoročných skúseností, prebudil talent na vytváranie zaujímavých folklórnych prvkov, z ktorých vznikli premiérové vystúpenia založené na krásnych slovenských tradíciách.
V roku 2022 sme tieto tradície dotvárané hudbou a tancom predviedli na hlavných podujatiach mesta Svit a to pri zahájení a ukončení kultúrneho leta vo Svite. Premiéru mal aj náš nový tanec, ktorý si našiel obľubu u divákov.
Aj v súčasnosti pre Vás pripravujeme nové tance, spevy a zaujímavé tematické pásma, ktorými chceme prezentovať ľudové zvyky a tradície.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú.
ÚDAJE
IČO: 54466041
Bankové spojenie: SLSP
Účet: SK75 0900 0000 0051 8971 8552
POŠTOVÁ  ADRESA
FS SENIOR Jánošík Svit o.z.
P.Jilemnického 298/12, 059 21 Svit
FS SENIOR Jánošík Svit
2024
Návrat na obsah